ENDÜSTRİYEL YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ – HEAT TRACE TÜRKİYE

Endüstriyel tesis ve ticari yapılarda boru hatları ve depolama tanklarında işlem sıcaklıklarını korumak veya don önleme amaçlı “heat trace” uygumaları gerçekleştirilir. Geniş bir kullanım alanı olan heat trace ısıtma kabloları Isıtmax tarafından her ısı gurubu ve projeye özel üretilebilmektedir.

Variller, pompalar ve flanşlar gibi endüstriyel yapılarda sıklıkla kullanılan ekipmanlardada aynı şekilde sıcaklık kontrolü ve don önleme amaçlı heat trace kabloları ile ısıtma yapılmaktadır. Yüksek standartlarda, zorlu kullanım koşullarına direnen ısıtıcı kablolarımız 7 ülkede bir çok sanayi kuruluşunda çalışmaya devam etmektedirler.

Self Limiting – Kendinden Reguleli ısıtma kabloları yada seri dirençli rezistans kabloları ile gerçekleştirilen ısıtma çözümleri; alternatif ve klasik ısıtma uygulamaları ile kıyaslandığında maliyet, kontrol ve güvenlik açısından benzersiz artılar sunmaktadır.

Varil ve tank ısıtma amaçlı üretilen ve ithal edilen ürünlerimiz ise temelde Ceket Tipi Varil ısıtıcı, Kemer Tipi Varil Isıtıcı ve Kabin Tipi Varil ısıtıcıdır. IBC tanklar ve özel ölçüler içinde imalat yapmaktayız. Varillerdeki akışkanların işlem sıcaklığına gelmesi için endüstriyel koşullara uygun olarak üretilmektedirler.

Sitemizden endüstriyel ısıtma ürünlerimizden sipariş verebileceğiniz gibi mühendislik, imalat, proje ve teknik şartname süreçlerinizde bizden destek, çözüm ve uygulama dahil fiyat alabilirsiniz.

Boru Isıtıcı Kablo Heat Trace ile Uygulamalar – Isı İzleme Çözümleri

Endüstriyel tesisler ve sanayi kuruluşlarında heat trace uygulamaları ( ısı izleme çözümleri ) ile boru hatlarında elektrikli ısıtma yapılmaktadır. Boru hatlarında ısıtma 3 ana başlıkta değerlendirilir.

  • Akışkan transferindeki ısı kayıplarını önlemek
  • Malzemenin donarak sertleşmesinin yada akışkanlığını kaybetmesinin önüne geçmek
  • Boru hatlarının dışında; vana, pompa, filtre, transmitter gibi enstrümanların kesintisiz çalışabilmesi

Profesyonellere esnek ısıtma fırsatları sunan, uzun ömürlü, kolay kontrol edilebilir, klasik ısıtma uygulamaları ile kıyaslandığında uygun maliyetli, farklı güç ihtiyaçlarına cevap verebilen, zorlu sanayi koşullarına ayak uydurabilen, patlayıcı ortamlara ve farklı teknik şartnamelere uygun üretilebilen, bakım masrafı olmayan, kontrol üniteleri ile enerji verimliliği sağlayan heat trace ısıtma kabloları tüm endüstriyel tesisler ve sanayi kuruluşları için standart uygulama olmaya başlamıştır.

Boru Hatlarında 2 farklı heat trace kablosu kullanılmaktadır.

  1. Kendi kendini sınırlama özelliği ile aşırı ısınmaların önüne geçebilen “Self Limiting Kablolar”
  2. Yüksek sıcaklıklara dayanma kabiliyeti ve uzun metrajlarda ki performansı ile “ Seri Dirençli Kablolar”

Isıtmax Isıtma Sistemleri ile;

Her ısı gurubu ve teknik şartnameye özel projelendirme, imalat, uygulama ve servis adımlarını tek kuruluştan alabilirsiniz.


Lütfen destek almak istediğiniz kategori(leri) seçiniz.