Rampa ve Yollarda Yerden ısıtma Sistemi

Rampa ve yollarda; araç ve yaya güvenliğini sağlamak için asfalt yada beton altından ısıtıcı şilte ve ısıtıcı kablolar ile kar buz önleme amaçlı uygulama gerçekleştirilir. Rampa ve yollarda uygulanan yerden ısıtma sistemi sayesinde sistem buz oluşumunu önceden algılayarak çalışır ve buzlanma riski ortadan kalkana kadar çalışmaya devam eder. Tam otomatik olarak çalışan yerden ısıtma sistemi özellikle fabrika giriş çıkış rampalarında, otopark giriş ve çıkışlarında, yoğun araç trafiğinin olduğu alanlar ile soğuk havalarda çabuk buzlanan köprü, viyadük gibi geçişlerde ideal ısıtma sistemleridir.

1995 yılından beri 7 ülkede bir çok rampa ve yol ısıtma projesine imza atan ISITMAX YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ; 10 yıl garantili olarak ihtiyaç duyulan her ısı gurubu ve boyutta projenize teknik şartnamelere bağlı kalarak en uygun ısıtma çözümünü sunacaktır.

Merdiven ve Bina Girişlerinde Yerden ısıtma

Merdiven ve bina girişlerinde yerden ısıtma sistemi kış aylarında kar ve buza bağlı yaralanmaları önlemek için yerden ısıtma amacıyla kullanılır. Bina girişlerine, otopark girişlerine yada merdiven yüzeyine beton altı yerden ısıtma uygulaması için yerden ısıtma şiltesi yada yerden ısıtma kablosu montajı yapılır. Sistem otomatik olarak buzlanmayı tahmin ederek yerden sıtma sistemini çalıştırır. M2 başına kullanılan ısıtma gücü yüksek olsada İhtiyaç duyulduğunda çalıştığından tüketim değerleri düşüktür. 

Yeni yapılarda, yenileme projelerinde, peyzaj çalışmalarında ve özellikle yoğun yaya trafiği bulunan ticari işletmelerde kış şartlarına bağlı olarak yaralanmaların önüne geçmek ve katma değerli ısıtma projelerine imza atmak için merdiven ve bina girişlerinde yerden ısıtma uygulamasını öneriyoruz. 

Konut Tipi Kar ve Buz Eritme Sistemleri

Konut tipi kar ve buz eritme sistemleri kış şartlarının zor geçtiği bölgelerimizde; bina girişi yerden ısıtma, otoparklarda buz önleme, merdivenlerde beton altı yerden ısıtma vb uygulamalar ile kendini göstermektedir. Güvenlik açısından buz tutan zeminlerin beton, asfalt yada döşeme altından ısıtıcı kablolar yada ısıtma şilteleri ile ısıtılması ve kar buz oluşumunu önlemek üzerine tasarlanmışlardır. 

Kar buz eritme sistemi sıcaklık ve nem sensörleri ile entegre olarak çalışarak havanın durumuna göre devreye girip çıkmaktadır. Otomatik olarak ihtiyaç duyulan zamanlarda çalışarak döşendiği alanda kar ve buz oluşumunu önlemektedir. Özellikle konut girişlerinde, araç park alanlarında, rampalarda, kaldırımlarda, bina giriş merdivenlerinde gibi çok çeşitli alanlarda can ve mal güvenliğimizi korumak için kullanılmaktadır. 

Bir çok uygulamada kullandığımız gibi tekerlek izi olarak da tabir edilen tüm zemini ısıtmaktansa yaya yolu yada araç teker izi mesafesi kadar alanların ısıtılarak hem kurulum maliyeti hemde tüketim değerlerinde tasarruf yapmakta mümkündür. 


Lütfen destek almak istediğiniz kategori(leri) seçiniz.